LLIURAMENT DELS PREMIS DE LLETRES FALLERES

La ciutat de Sueca, va ser l’elegida per la Federació per acollir el lliurament de premis de Lletres Falleres 2020.  Ajornada la festa que tradicionalment es celebrava al mes d’abril per la declarada pandèmia, es va traslladar al 8 d’octubre aquest acte on es lliuren els guardons de reconeixement, per la feina que es realitza als llibrets de falla. 

Amb el so del tabal i la dolçaina de la colla Tabalaina es va donar la benvinguda als assistents, aquest any amb l’aforament limitat i amb totes les mesures sanitàries vigents.  L’acte va donar inici amb les paraules de la Presidenta Gemma Altur, després d’escoltar al grup de corda i piano, “Trio Amore”, encetant-se així l’esdeveniment cultural faller.

La presentadora de l’acte, Paloma Gutiérrez, va anar cridant  als premiats en els diferents premis de la Federació.  

  • El PREMI SOLER i GODES 2020 al Millor Article publicat en un llibret de falla va ser per a : “LA FALLA DEL MEU BARRI”, d’ Iván Canet. Publicat al llibret de la comissió Barriada Sagrada Familia, d’Alzira.
  • El PREMI MALVA d’ALZIRA 2020 a la Millor Poesia Satírica escrita en un llibret de falla va ser per a :“ODA AL FALLER MODÈLIC”, de Xavier Barber Asensi. Publicat al llibret de la comissió  Plaça del Forn, d’Alzira.
  • El PREMI EMILI LLUECA 2020 al Millor Assaig publicat a un llibret de falla del Camp de Morvedre va ser per a : “LES ALBAES, UN VALOR DEL CANT VALENCIÀ”, de Gaby Collado, per a la Falla Plaça Rodrigo del Port de Sagunt.
  • El PREMI MOCADOR 2020 al Millor Assaig publicat a un llibret de falla del territori valencià va ser per a: “SÀTIRA, LLIBERTAT I FESTA REVOLUCIONÀRIA. A PROPÒSIT DE LA FALLA DEL CAFÉ DEL SOL, DE 1820, I EL SEU CONTEXT HISTÒRIC”, d’Antonio Laguna Platero i Francesc Andreu Martínez Gallego, per al llibret de la Falla Plaça de la Reina, Pau i Sant Vicent “Tio Pep” de València.
  • El guanyador del PREMI MESTRE ORTIFUS 2020 a la Millor Portada d’un llibret de falla va ser per a: ASSOCIACIÓ CULTURAL FALLA CASTIELFABIB -MARQUÉS de SANT JOAN, de València.
  • El guanyador del Premi Mestre Ortifus a la Coherència en un llibret de falla va ser per a: ASSOCIACIÓ CULTURAL FALLA BARRI SANT FRANCESC, d’Oliva.
  •  La comissió guanyadora del premi CLIMENT MATA 2020 a nivell local va ser per a:  Associació Cultural FALLA MOLINA CLARET, de Xàtiva.
  • La comissió guanyadora del premi CLIMENT MATA 2020 al Millor Disseny d’un llibret de falla : Associació Cultural FALLA BARRI SANT FRANCESC, d’Oliva.
  • La comissió guanyadora del Premi COMFET 2020 al Millor Contingut Infantil : Associació Cultural FALLA PLAÇA MAJOR, de Carcaixent.
  • El Premi PORTAL DE VALLDIGNA a la Millor Poesia Lírica publicada en un llibret de falla: “EL NOU INICI DEL VELL ENCANTERI”, de José Manuel Prieto Part, de la comissió Vilanova, de Gandia.
  • El premi MURTA 2020 al Millor Microrrelat publicat en un llibret de falla: “NO EM SOLTES MAI”, d’Amparo Álamo, publicat al llibret de la comissió Selgas Tovar, de Xàtiva.
  • El PREMI BERNAT i BALDOVÍ 2020 al millor sainet publicat en un llibret de falla:

“UN ASSASSÍ VA SOLT”, de Talía Llop Rosselló, publicat al llibret de la comissió Avinguda d’Espanya,  de Sueca.

El nostre premi que organitza  la Junta Local Fallera de Sueca i  patrocinat per l’Ajuntament de Sueca i la Regidoria de Cultura, estimula el gènere teatral valencià.

  • premi #plf20 al millor text Satíric faller breu: @juanfe_malaidea
  • Per últim, i com a colofó final d’esta gran festa, es va entregar el Premi Lletres Falleres amb la col·laboració de la Diputació de València i l’Acadèmia Valenciana de la Llengua amb la presència de l’alcalde de Sueca, Dimas Vázquez, i l’acadèmica, Inmaculada Cerdà, que va recaure a la Falla Barri Sant Francesc, d’Oliva.

Tancarem l’acte  les paraules del Alcalde de Sueca i de la Diputada de Normalització Lingüística, Dolors Gimeno.

Des de la Junta Local Fallera ens agradaria donar les gràcies a l’Ajuntament de Sueca i a totes aquelles persones que han fet possible que esta festa poguera ser una realitat. Ens va costar moltes reunions, ajornaments i converses; però a la fi aquest lliurament es va fer realitat  i entregaren els millors guardons  dels llibrets fallers  a Sueca.

Enhorabona a tots els premiats i animem a escriure per als premis LLETRES fALLERES!!!

JLF SUECA 2020, Any de la pandèmia

Publicado en Uncategorized | Deja un comentario

LLIURAMENT DE PREMIS DE LLETRES FALLERES

Publicado en Uncategorized | Deja un comentario

OCA visita de cortesia CONFINATS

visita cortesia game

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario

Concurs de realitzar un monument faller amb material reciclat

003 (2)

BASES CONCURS MONUMENT FALLER

INSCRIPCIÓ CONCURS MONUMENT FALLER

JUNTA LOCAL FALLERA DE SUECA

DELEGACIÓ D’INFANTILS

 

BASES CONCURS DE REALITZAR UN MONUMENT FALLER AMB MATERIAL RECICLAT

 

 

El món faller destaca per la seua implicació en la realització de fer de les falles una festa sostenible. És per aquest motiu, i degut a la situació en la que ens trobem que la Junta Local Fallera, per mitja de la Delegació Infantil, convoca el concurs al millor monument faller realitzat amb material reciclat per poder ocupar el temps dels més menuts.

 

  1. PARTICIPANTS
  • Podran participar en aquest concurs tots els xiquets i xiquetes de les comissions falleres que estiguen censades a la Junta Local Fallera de Sueca a les següents modalitats:

Modalitat A: Alumnes de Primer a Tercer de Primària.

Modalitat B: Alumnes de Quart a Sisè de Primària.

Modalitat C: Alumnes de Primer i Segon d’ESO.

 

  1. CARACTERÍSTIQUES
  • El monument faller ha d’estar realitzat amb material reciclat (botelles de plàstic, rolls de cartró, retalls de teles…).
  • Tots els monuments tindran una altura màxima de 40 centímetres i una amplària que no podrà superar els 30 centímetres (tot aquell ninot que supere aquestes mesures quedarà automàticament desqualificat). No hi ha mesura mínima, mentre els monuments no superen les mesures màximes.
  • La Modalitat A, pot demanar un poc d’ajuda a algun adult, però s’ha de notar que el monument ha estat realitzat per un xiquet/a.
  • Amb el lema “Jo em quede a casa” realitzarem una critica al nostre monument faller.

 

  • Hi hauran tres guardonats per modalitat i el primer guardonat de cadascuna d’elles serà declarat com a monument indultat de les Falles 2020 i exposat a l’exposició del ninot.

 

  1. INSCRIPCIONS
  • El termini d’admissió dels monuments fallers s’obri amb la publicació d’aquestes bases, els xiquets/es aniran treballant-lo, i la data límit d’entrega serà el 31 de marc. Una vegada finalitze el temps de quarantena s’informarà del dia i lloc d’entrega dels premis.
  • Els monuments fallers s’hauran d’enviar per correu electrònic amb fotografies dels diversos perfils del “ninot”. Al correu heu d’indicar el nom i cognoms del participant, curs al que assisteix i el nom de la comissió a la que pertany. Finalment, envieu-ho junt amb les fotografies a l’adreça electrònica: jlfsueca@hotmail.com

 

  1. RESOLUCIÓ DEL CONCURS
  • La valoració dels treballs, serà a càrrec de la Delegació d’Infantils de JLF amb la possibilitat de buscar un jurat extern depenent del nombre de participants.
  • La decisió del jurat serà inapel·lable i pot declarar desert algun premi o accèssit si ho considera convenient.

 

  1. PREMIS
  • Per cada modalitat s’atorgaran Tres Premis. Per als primers premis s’atorgarà l’honor de que el seu monument siga indultat, quedant exposat a l’exposició del ninot. A més a més, se’ls donarà a tots els guardonats un detall commemoratiu i el pergamí corresponent.
  • A banda, els primers premis és publicaran a les xarxes socials de JLF i al llibret col·lectiu faller del 2021.
  • La resolució dels premis és realitzarà, d’entre tres a cinc dies i després és comunicarà a les xarxes socials i mitjans de comunicació locals.
  • La data del lliurament de premis coincidirà amb la data i hora de l’entrega dels ninots indultats. Data que serà comunicada una vegada siga resolta aquesta situació d’emergència.

 

  1. ACCEPTACIÓ DE LES BASES

La participació en aquest concurs comporta la plena acceptació d’aquestes bases.

Sueca a 18 de març 2020

 

JUNTA LOCAL FALLERA DE SUECA

DELEGACIÓ D’INFANTILS

INSCRIPCIÓ CONCURS MONUMENT FALLER AMB MATERIAL RECICLAT

DADES DE L’OBRA

 

  • Títol del monument:

 

  • Mides del monument:

 

  • Critica:

 

 

DADES DE L’AUTOR/A

 

  • Nom:

 

  • Cognoms:

 

  • Data de Naixement:

 

  • Curs escolar:

 

  • Població:

 

  • Telèfon:

 

  • Comissió Fallera:

 

  • Centre Escolar:

 

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario

Bases Concurs de Narrativa infantil

Bases Concurs Narrativa Infantil #Joemquedeacasa-

1Inscripció Concurs Narrativa Infantil #Joemquedeacasa-1

concurs

JUNTA LOCAL FALLERA DE SUECA

DELEGACIÓ D’ INFANTILS

BASES CONCURS DE NARRATIVA INFANTIL #JOEMQUEDEACASA

Des de la Junta Local Fallera de Sueca, sabem que aquests dies son difícils, especialment per als nostres fallerets i falleretes, per aquest motiu, convoquem el Concurs de Narrativa Infantil #Joemquedeacasa per a que els més menuts de la casa tinguen una ocupació i un passatemps i que el #QuedatACasa siga mes fàcil.

1. PARTICIPANTS

Podran participar en aquest concurs tots els xiquets i xiquetes de les comissions falleres que estiguen censades a la Junta Local Fallera de Sueca a les següents modalitats:

Modalitat A: De Primer a Tercer de Primària.

Modalitat B: De Quart a Sisè de Primària.

Modalitat C: Primer i Segon d’ESO. 
2. CARACTERÍSTIQUES

L’obra ha de ser inèdita, anònima i escrita en valencià i per ordinador. Cal vigilar l’ortografia, així que demaneu ajuda a algun adult.

El tema de les tres modalitats és #Joemquedeacasa on podeu contar-nos lliurement qualsevol història, conte, relat o experiència durant aquests dies de confinament.  L’extensió dels treballs per a cadascuna de les modalitats és la següent:

Modalitat A: Mínim un full, màxim dos fulls.

Modalitat B: Mínim dos fulls, màxim tres fulls.

Modalitat C: Mínim dos fulls, màxim quatre fulls.

3. INSCRIPCIONS

El termini d’admissió de les obres s’obri amb la publicació d’aquestes bases i es tanca el dia 31 de març de 2020.

La inscripció serà via electrònica per facilitar la recopilació. Empleneu la fitxa del document Word que trobareu a aquestes bases i a les xarxes socials de la Junta Local Fallera i de les comissions i envieu-la junt amb el vostre treball a l’adreça electrònica: jlfsueca@hotmail.com

4. RESOLUCIÓ DEL CONCURS
La valoració dels treballs, serà a càrrec de la Delegació d’Infantils de JLF amb la possibilitat de buscar un jurat extern depenent del nombre de participants.

La decisió del jurat serà inapel·lable i pot declarar desert algun premi o accèssit si ho considera convenient.

5. PREMIS

Per cada modalitat s’atorgarà un Primer Premi i tres accèssits. Per als primers premis s’atorgarà un val de descompte en material escolar o productes similars en els establiments col·laboradors de Junta Local Fallera més el lliurament del pergamí corresponent, en canvi per als accèssits és farà entrega d’un detall commemoratiu i del pergamí corresponent.

A banda, els primers premis és publicaran a les xarxes socials de JLF i al llibret col·lectiu faller del 2021.

La resolució dels premis és realitzarà, entre tres a cinc dies després de finalitzar la data d’inscripció i és comunicarà a les xarxes socials i mitjans de comunicació locals.

La data del lliurament de premis coincidirà amb data i hora de l’entrega dels Premis a l’ús del valencià als llibrets fallers i de la Cavalcada del Ninot i que serà comunicat una vegada siga resolta aquesta situació d’emergència.

6. ACCEPTACIÓ DE LES BASES

La participació en aquest concurs comporta la plena acceptació d’aquestes bases.

Sueca a 18 de març de 2020

JUNTA LOCAL FALLERA DE SUECA

DELEGACIÓ D’INFANTILS

 

 

INSCRIPCIÓ CONCURS DE NARRATIVA INFANTIL #JOEMQUEDEACASA

 

DADES DE L’OBRA

 

  • Títol de l’obra:

 

  • Pseudònim:

 

  • Modalitat:

 

 

DADES DE L’AUTOR/A

 

  • Nom:

 

  • Cognoms:

 

  • Data de Naixement:

 

  • Població:

 

  • Telèfon:

 

  • Comissió Fallera:

 

  • Centre Escolar:

 

Publicado en Uncategorized | Deja un comentario

VERGE DE SALES

escut_11

FALLERES MAJORS I PRESIDENTS 2020

 

 

FALLERA INFANTIL: PAULA FERRI LÓPEZ

FALLERA MAJOR INF. EIXINT: HELENA MOMPÓ SANSELONI

PRESIDENT INFANTIL: ADONAY RODENES ORTÍZ

 

 

FALLERA MAJOR: MARIA MÁÑEZ GUARINOS

FALLERA MAJOR  EIXINT: ALICIA FALCÓ AGUADO

PRESIDENT: MANUEL MICÓ BENEDITO

Comissió Infantil Falla “Verge de Sales”  Any 2020

FALLERA MAJOR INFANTIL: PAULA FERRI LÓPEZ

 Fallera Major Eixint: HELENA MOMPÓ SANSELONI

President:                           Adonay Rodenes Ortíz

Vice President 1:            Bradon Bou Morell

Vice President 2:            David Carlos Marí

Secretari:                    Bernat Vendrell Piera

Tresorer:                     Abel Garcia Machí

Comptador:                   Borja Rodenes Ortiz

Delegat:                      Albert Curiel Sanseloni

Delegat:                      Nacho Pascual Teresí

  VOCALS:

 Paula Ferri López

Fàtima Albert Camilleri

Claudia Alapont Granell

Julia Alarte Roselló

Maria Alegre Grau

Alba Andrés Coves

Marcel Alegre Grau

Mara Blanch Aguilar

Mireia Blanch Hernandis

Carmen Blanco Navarro

Marta Blanco Navarro

Martí Blasco Soldado

Cloe Benedito Carpio

Martina Capellino Pineda

Laura Camaño Mompó

Paula Camaño Mompó

Daniela Campillo Benedito

Valeria Campilo Ortega

Arnau Carbonell Ortells

Paula Carbonell Torres

Xavier Cardona Estruch

Esther Carlos Martí

Nerea Castelló Burguera

Alex Cebolla Gilabert

Paula Cebolla Gilabert

Javier Cerezuela Alberola

Carla Cortés Sancho

Alba Coves Andrés

Sofía Cuquerella Gil

Gemma Escrivá Arlandis

Raquel Escudero Roig

Andrea Espert Carbonell

Claudia Falcó Moreno

Vicent Ferrer Hernández

Leyre Ferrer Solves

Maria Ferri López

Cinta Ferri Sancho

Roc Ferri Messeguer

Elena Ferrús Messeguer

Esther Ferrús Messeguer

Marta Fernàndez Ortells

Xavi Garrido Adroguer

Vera Cruz Garcia Granero

Marco Garcia Granero

Abril Garcia Burguera

Jennifer Gonzalez Soler

Adrián Gorris Muñoz

Álvaro Gorris Muñoz

Belen Gimeno Rubio

Jose Gimeno Rubio

Miquel Granell Castells

Oscar Grau Carbonell

Alejandra Gregori Gimeno

Rubèn Hernandis Matoses

Iris Hervás Martínez

Pau Hervás Martínez

Alen Juárez Ortega

Pau Latorre Gonzalez

Chechu Latorre Gonzalez

Sales Lorenzo Falcó

Virginia Lorenzo Falcó

Marta Lledó Soldado

Mª Angeles Lledó Soldado

Marina LLetí Ortells

Carla Marco Messeguer

Aitana Marco Ortí

Carles Marco Ortí

Martina Matoses Colomar

Daniela Martínez Chesa

Oscar Martínez Testa

Teresa Martínez Cebolla

Andrea Mascarell Hernandis

Ingrid Martorell Esteban

África Mas Roselló

Pau Mateo Vallet

Anna Mateo Vallet

Maitane Luz Matoses

Mare Melero Martínez

Juan Luis Merino Carbonell

Iris Merino Carbonell

Carla Messeguer Alberola

David Messeguer Alberola

Xavi Messeguer Campillo

Maria Miralles Martínez

Belen Miralles Martínez

Helena Mompó Sanseloni

Màxim Moratal Tomás

Mireia Naval Solanes

Olaya Naval Solanes

Agnès Nuñez de Arenas Navarro

Alicia Nuñez de Arenas Navarro

Teresa Nuñez de Arenas Navarro

Nur Ochera Ferrando

Martina Ortiz Ferrando

Andrea Palacios Cuenca

Míriam Oltra Martí

Mara Palacios Messeguer

Clara Palacios Moreno

Ariday Pascual Tortajada

Marta Pirtskhalaishiwi

Natxo Pérez Alcañiz

Xavi Pérez Alcañiz

Kàtia Pérez Antón

Carla Piera Estruch

Álvaro Piera Estruch

Enric Piera Moncho

Andreu Piera Moncho

Arnau Piera Ibiza

Ainhoa Piera Ibiza

Ferran Piera Granero

Josep Pla Mompó

Joan Ramón Benedito

Sergi Rubio Cortés

Aitana Rubio Cortés

Alejandra Ruiz Roda

Julia Sánchez Ortiz

Maria Soler Piera

Rita Simón Morell

Alonso Segovia Lledó

Arán Serra Gonzalez

Arlet Serra Gonzalez

Pedro Serra Rodenas

Pau Tamarit Escamilla

Elsa Tamarit Escamilla

Cristina Tormos Soler

Maria Tormos Soler

Anna Sol Valdueza

Aridna Vallet Ferrando

Marta Vendrell Piera

Ana Vendrell Matias

Claudia Ventura Estruch

Natalia Vercher Martorell

Xavier Vercher Martorell

Candela Vidagany Canet

Martí Vidagany Canet

Carles Viel Mariner

Daniel Zaragozà Gregori

Comissió Falla “Verge de Sales”  Any 2020

 FallerA Major:   Maria Máñez Guarinos

                Fallera Major Eixint: Alicia Falcó Aguado

  President:                                             Manuel Micó   Benedito

Vice –President 1:                           Juan Luis Merino i Palacios

 Vice –President 2:                   Francisco Gregori   López

Vice –President 3:                    Lucia Carbonell José

 Vice –President 4:                            Vicent González de la Fuente

 Vice –President 5:                            Juan Miguel Mompó   Alberola

 Vice –President  6 :                 Alfredo Carlos  San Bartolomé

 Secretari:                               Toni  Ferrer  Talens

 Vice-Secretari 1:                              Jesús Máñez  Cortés

 Vice-Secretari 2:                    José Santamatilde  Segarra

 Vice-Secretaria 3:                  Isabel Serra  Roselló

Tecnic Informatic :                Elena Piera  Moncho

Tresorer :                               Oscar Parrell  Benedito

 Vice tresorer :                        José Manuel Morell  Carsi

Comptador:                             Asensio Parrell   Granell

Vice-Comptador:                               Tomás Pérez  Ferrer

 Delegat de Quotes :               Severino Vendrell  Alberola

Delegat de Quotes :                       Vicente Fernández  del  Moral  Cosme

Delegada de Loteries:             Maribel Roselló  Alberola

 Delegada Junta Local:                   Ana Belen Ortells   Planells

Delegat Junta Local:            Kiko Ortolá Alberola

Delegat de Cartons :                Tomás Ortells  Ortiz

Delegada Infantils :                          Mar García  Benedito

Delegada Infantils :                           Vida García Cortés

Delegada Infantils :                           Anna Guarinos  Marín

Delegat Compres :                             Francisco Javier Palacios  Viñoles

Delegat Compres :                               Moises Torres Moreno

Delegada de Compres :                     Mercedes Mateo  Riera

Delegada de Compres :                      Maria Dolores  Lledó  Colecha

Delegada de Compres:            Mª. Teresa Zaragozá  Sisternes

Delegat Casal :                                       Victor Manuel Cebolla  Granell

Delegat Casal:                     Francisco Benedito  Masó

Delegat Casal:                     Ricardo Piera  Franco

Delegat Monuments :                           Vicent Tormos  Torró

Deleg.Activitats Diverses :               Desiré Ortiz  Ferris

Deleg. Activitats Diverses :            Marta  Granero  Marco

Deleg.Activitats Diverses :          Marta Lletí  Ferrer

Deleg Activitats Diverses :               Esther Sancho  Andrés

Delegada  Play-Baks :                          Sara Ribera  Torremocha

Delegada  Play-Baks :                         Alba González  Bolufer

Delegada  Play-Baks :                         Andrea Chambó  Meseguer

Delegada  Play-Baks  :                        Silvia Bonillo Ribera

Delegada Rally Humoristic :              Mónica  González  Micó

Delegada Rally Humoristic :            Ángeles  Lledó  Ferrer

Delegat Rally Humoristic :           Vicent Rodenes  Estruch

Delegada Teatre i Cultura :          Inmaculada Ortells  Rodenes

Delegat Teatre i Cultura :                  Javier Bonillo  Martínez

Delegada Teatre i Cultura :       Manola Andrés  Batalla

Assesor a la Presidencia :            José Eduardo  Navarro  Piera

Assesor a la Presidencia :            Juan Daniel Tomás  Astruells

Delegat Noves Tecnologies:       Diego Pascual Merino

Deleg. Recopilació Histórica:        Gemma  Martínez  Ibiza

Bibliotecari Arxiver :                            Julio Lletí  Granell

Protocol Falleres Majors:             Dora Moncho  Torregrosa

VOCALS

María Máñez  Guarinos

Sandra Adroguer  Salvador

Aida Aguado  Maravilla

Rosa Mª Aguado Saez

Carla Aguado Selfa

Andrea Aguilar  Fuster

Carla Aguilar  Fuster

Marc Aguilar  Viel

Vicent Andrés Lletí

Isabel Alberola  Riera

Monica Maria Alberola  Riera

Danile Albert  Camilleri

Alaín Albert  Martí

Marìa Alcañiz  Ortega

Marìa Alegre Grau

Penelope Andreu  Blanch

Susana  Andreu  Blanch

Laura Andreu  Oller

Jéssica Antón Moscardó

Blanca Arlandis Alberola

Paula Armesto Collantes

Anna Gemma Asensi  Estrelles

Angela Asensio  Pedros

Maria Astruells  Miralles

Clara Ballester Camilleri

Marta Ballester Camilleri

Cristina Badenes  Signes

Alejandra Baixauli  Pérez

Paula Ballester  Palacios

María Beltrán  Claver

Paula Beltrán  Renart

Marta Benavent   Cabedo

Noelia Benedito  Llorca

Lorena Benedito Pascual

Marta Benito  Malonda

Javier Blanch i Ramo

Laura Boix Beltrán

Mª. Cruz Bolufer  Cuquerella

Clarisa Bonet Llopis

Alex Bonet Hermida

Óscar Bonet  Llopis

Mireia Bonet  Sancho

Gema Borja Mollá

Mariano Jaime Bosch  Carbonell

Mireia Bosch  Llícer

Mª. Sales Bosch  Ribera

Vicente Bou  Viel

Sara Burguera  Jornet

Raul Cabrero  Martín

Esteban Calpe de La Cruz

Carolina Camilleri  Carbó

Manel Campillo Benedito

Cristina Campillo  Morell

Victoria Capellino Pineda

Angela Carbonell Egea

Consuelo Carbonell José

Ferrán Carbonell Ortells

Neus Carbonell Rostoll

Carla Carbonell Sarrió

Mar Cardo Andreu

Marina Carpano  Atienza

Mª. Sales Carrasquer  Beltrán

Celeste Casanova  Badía

Santiago Castel-Ruiz Calvo

Jose Manuel Castillo Asensio

Ana Cebolla España

Marta Cebolla  San Bartolomé

Toni Cebolla  Tatay

Pablo Cerezuela  Alberola

Sheila Cervera   Martí

Mª. Sales Clari  Fuster

Vicente Clari  Fuster

Vicente Clari Vázquez

Isabel Claver  Carbó

Alicia  Coll  Pérez

Carla Corberá  Martí

Isabel Corberá  Penella

Ferrán Cortés Meseguer

Ferrán Cortés Sancho

Mª Jesús Cortés Vendrell

Mª José Coves Prieto

Chabela Cuquerella Piera

Gonzalo Curriel García

Aina De la Asunción  Moya

Marcos Díez  Morell

Isabel María Escamilla  Rodríguez

Alba Escrivà  Carbonell

Daniel  Espasa  Pérez

Lucia Espasa Pérez

Ricardo Espasa  Vidallach

Daniel Espert   Lledó

Patricia  Estruch  Corberá

María Estruch  Ortí

Alicia Falcó  Aguado

Arturo Falcó  Sisternes

Virginia  Falcó  Sisternes

Isabel Fernández del Moral  Martínez

Sonia Fernàndez  San Pedro

Clara Ferrando  Ferri

Manuel Damian Ferrando Pons

Ainhoa Ferrando Sánchez

Andrea Ferrer Hernández

Maria Ferrer Pedros

Ana Ferrer  Sapiña

Ainhoa Ferrer   Soler

Nerea Ferrer Solves

Mª. Luisa Ferrer  Talens

Carlos Ferri  Benedito

Lucia Ferri  Burguera

Héctor Ferri  Merino

Inmaculada Ferri  Merino

Sara Fos  García

Angela Fos  Gil

Cristina  Isabel Fos  Ortells

Argentina Fos  Vidal-Ortells

Mari Sales Fuster Herrera

Carmina Fuster  Peláez

Juan Bautista Fuster  Peláez

Bernardo García  Bustos

Jose Luis García  Escorihuela

Miguel García  Morell

Clàudia García Serra

Pau García Serra

Blanca Gil Marqués

Esther Gil  Tomás

Alba Gimenez  Castelló

Mar Gimenez  Castelló

José Gimeno Rosaleny

Analia Rosana Goroso

Sheila González  Bolufer

Jéssica González  Micó

Julia Granell  Alberola

Elena  Granell  Pérez

Luis Granero  Esteve

María Granero  Marco

José Vte. Grau  Muedra

Carla Grau  Vazquez

Andrea Gregori Gimeno

Inmaculada  Gregori   López

Mª. Dolores Guarinos  Viñoles

Andrea  Gutiérrez  Olivert

Paula Hernandez  Ferrando

Celia  Herrero  Baixauli

Mariano  Hervás  Palacios

Silvia Ibiza Hervas

Miriam  Iborra Ferrus

Blanca Ibiza Rodriguez

Paula  Ibiza Rodriguez

Natalia Jordá Llopis

Mateo Lérida Medina

Sofía  Lérida  Medina

Valeria  Lérida   Medina

Mari Cruz  López-Egea  Camilleri

Mari Angeles López  Zaragozá

Teresa Lledó  Vendrell

Alba Llopis Archer

José Daniel Llopis  Sala

Coral Llopis  Ribera

Isabel Llorca  Piera

Julia Máñez  Asensi

Miracle Máñez Asensi

Carlos Máñez  Guarinos

Laura Máñez  Sendra

Ana Mª. Marco  Fernández

Roser Marco Mesguer

Adriana Marín  Matoses

Mª. Pilar  Mariner  Llácer

Salvador  Marqués  Aguilar

Natalia Martí  Sanchis

José Francisco Martínez Burguera

Iris Martínez Cuenca

Mari Sales Martínez   Matoses

Mª. Amparo  Martínez  Monreal

Marta Martínez  Rebull

Amparo Martínez  Segarra

Ana Martorell Boix

Gabriel  Martorell  Cerdá

Joan Bautiste Mas Rua

Mª José Matías Martínez

Lucia Matoses Colomar

Laura Matoses  Lorente

Esther Matoses Matoses

Lorena Matoses  Matoses

Elena Matoses  Roselló

Raúl Matoses Pedrós

Eugeneio Melero Sebastián

Carla Melero  Vives

Carles Meseguer  López-Egea

Marina Meseguer  López Egea

Carmen Meseguer  Martínez

Elena Meseguer  Martínez

Toni Meseguer   Martínez

Aniceto Daniel Meseguer  Ortells

Elena del Rocio Meseguer Ortells

Asumpta Meseguer  Sisternes

Clàudia Mestres Fos

Nelo Micó  Soler

Vladimir Micó  Soler

Jordi Mifsut  Casanova

Leonor Miró  Ferrer

Claudio Modesto Ferrando

Mar Mompó  Tormos

Raquel Mompó  Tormos

Laura Moncho  Rojo

Mª José Morell Moncho

María  Morell  Vidagany

Victor Moreno  Beltrán

Yolanda Moreno  García

Mª Carmen Moreno  Plá

Alba  Mortes  Escrivá

Sandra Mulet Romeu

Nuria Muñoz Martínez

Angélica Nadal  Alforja

Moises Navarro  Peiró

Conchin Naz Prats

Voro Olmos  Martí

Cristina Oltra Lledó

Mabel Oller  Campillo

Vicent Orengo  Pérez

Carolina Ortega Gil

Salvador Ortells Fos

Carla Ortells García

Milagros Ortells Montón

Elvira Sales Ortíz Aguado

Laia Ortolá  Sancho

Marina Ortolá  Sancho

Paula Ortola Sancho

Marta Palacios  Grau

Helena Palacios Moreno

Julio Palacios  Planells

Alberto Parrell  Benedito

Ramón Pastor  Baldoví

Paula Pastor  Talens

Alex Pastor Tormos

Ángel Peiró  Ángel

Carolina Peiró  Iborra

Gemma Peiró  Iborra

Marta Pérez  Batalla

Clarisa Pérez  Bonet

Elena Pérez  Bonet

Esther Pérez  Claver

Daniel Pérez  Ibor

Mª. Vicenta Pérez  Ibor

Cristina Pérez  Perosán

Ruben Piera Arnau

Chabe Piera Carrascosa

María Piera  Gil

Ricardo Piera  Moncho

Salva Piera  Moncho

Josep Pla Campillo

Jorge Planes  Carrasquer

Sergio Planes Carrasquer

Mª. Sales Planells  Franco

Luis Alberto Ramón Boix

Angel Ramon Benedito

Anna Ramón  Llopis

Nuria Riera  Ferrando

María Ribera  Arlandis

Silvia Ribera  Arlandis

Mª. Sales Ribera  Sos

Conchín Rodenes  Estruch

Ainhoa Rodenes  Pérez

Vicente Rodenes  Pérez

Noelia Rodríguez Guerrero

Pau Roig Gregori

Carmen Ronda Pérez

Florián Roselló

Adrià Roselló  Martínez

Sergio Rubio Gilbert

Mariano Rubio Herrero

Maria Belen Rubio Naz

Mariola Sánchez  Sabater

Mª. del Mar Sancho  Casanova

Óscar Sancho  Casanova

Inmaculada Sancho  Franco

Jose Pascual Sancho  Serrano

Luisa San Bartolome Grau

Raquel San Vicente  Cebolla

Aroha Sanseloni  Cuevas

Iriana Sanseloni  Cuevas

Mélani Santamaría  Soler

Laura Sapiña  Tamarit

Ana Sapiña  Vidal

Teresa Segarra  Carlos

Elias Segovia Capilla

Sofia Sendra Benedito

Mar Senseloni  Carbonell

Pedro Juan Serra  Mateo

Mª. José Serrano  Alberola

Rosario Serrano  Alberola

Elvira Solá  Martí

Salvador Solanes  Rojo

Maria Angeles Soldado   Matoses

Maria Sales Soldado   Matoses

Isabel Soler  Carbonell

Natividad  Solves  Almela

Anna Sorrentino Planells

Pablo Tamarit Gimeno

Blanca Talens  García

Fran Tarazona  Santa Isabel

Ángeles Tomás  Cuquerella

Elena Tomás  Chaqués

Cristina Tomás  Muñoz

Elena Tomás Serra

Mª. Carmen Tormos  Torró

Maria Tur Meliá

Norberto Valdueza

María Vallet  Granell

José Vicente Vallet  Pérez

Eva María Vázquez  Moreno

Arturo Vendrell  Marco

Laura Vendrell  Seguí

Isabel Vernia   Garcia

Jordi Vidagany  Reig

Mª. José Vidagany  Tormos

Lydia Villena  Francés

María Viñoles  Nadal

Baldo Zaragozá Sisternes

Mª Carmen Server Moll

Alexandre Simó Gil

Mª Francisca Martínez Balaguer

Blas Cuadros Perona

Francesc Tomás Moncho

Carlos Martínez Tous

Juan Giner Ginestar

Miguel Ángel Mengual

Julian Ferrando Soler

Lara Collado Barragán

Juan Luis Nardone Ferrer

Vicent Vives Signes

Lucas Gausach Montagud

Francesc Román Pons

José Andrés Chanqués

Dionis Piqueres Colomer

Angel Ferrando Tomás

Just Piqueres Peret

Noemi Soler Bono

Miguel Torremocha Chulió

Máxim Astèrix Monrabal Solves

Mariano Gómez Granell

Irene Moncho Torres

Ivan Viadel Morant

Manuel Marqués Torres

Juan Manuel Navarro

Sergio Nadal Espejo

Pau Dasí Cherino

Kevin Roselló Granell

Pau Lara Valero

Victor De la Asunción Sancho

Vicent Gisbert Martínez

Nazi Khitiri

Marika Khitiri

Zurab Pirtskhalaishvili

Nona Lezhava

Nina Gasterelia

 

 

 

 

 

 

 

Publicado en Uncategorized | Deja un comentario

XÚQUER

escutxuquer-01

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario

CHE COLLONS

escut-falla-che-collons-copia

 

FALLA CHE COLLONS

 

JUNTA DIRECTIVA
CÀRREC NOM 1ER COGNOM   2ON COGNOM
PRESIDENT CARLOS VENDRELL LLEDO
Vice-President 1º SALVADOR VENDRELL LLEDO
Vice-President 2º ASUNTA SIMEON NADAL
Vice-President 3º JOSE ENRIQUE LATORRE FRANCO
Vice-President 4º JUAN ANTONIO CUÑAT MELIA
Secretari JUAN MANUEL MARQUES AGUILAR
Vice-Secretari MERXE LLOPIS BALBASTRE
Tresorer CARLOS ORTELLS MATOSES
Contador MANUEL ORTELLS MALONDA
Vice-Contador SALVADOR VAYA SAVALLS
Delegat Festejos PEPITA CRESPO ESTRUCH
Delegat Loteries ABEL PALACIOS CLIMENT
Delegat Infantils RUTH GARCIA FAYOS
Delegat Act.Div. XIMO ALFORJA CARBONELL
Delegat Junta Local JOSE JAVIER BENAVENT PUIG
Delegat Junta Local RAFAEL COLECHA BELTRAN
Delegat Casal EMILIO SANVENANCIO ORTELLS
Relacions Publiques JOSHUA FERRER ROSELLO
Bibliotecari-Archiver KEVIN FORTEA SERRANO
COMISSIÓ MASCULINA
CÀRREC NOM 1ER COGNOM   2ON COGNOM
VOCAL MARCO ANTONIO OLLER SANCHO
VOCAL JOSEP OVIEDO IBIZA
VOCAL ARTURO TORRES MAHIQUES
VOCAL ISAAC GONZALEZ LOPEZ
VOCAL EDUARDO FERRER LLEDO
VOCAL JOSE JAVIER GRANELL PUIG
VOCAL VICENTE FERRI BURGUERA
VOCAL FRANCISCO CLEMENTE ALAPONT
VOCAL SANTIAGO ALBELDA SIERES
VOCAL ALFREDO MIRALLES GARCIA
VOCAL JORGE MARQUES BALDOVI
VOCAL ANTONIO MATOSES PEDROS
VOCAL JAVIER MIRAGALL COLOMAR
VOCAL DAVID SERRA VEGA
VOCAL ANTONI GONZALEZ JARQUE
VOCAL FRANCISCO JAVIER SANCHO GARIJO
VOCAL FIDEL MORENO AGUADO
VOCAL FRANCISCO ALCAÑIZ MARTINEZ
VOCAL JUAN PASTOR NAYA
VOCAL JORGE MANUEL JUAN ORTELLS
VOCAL JOSE CLAVER ESCRIVA
VOCAL MIGUEL SANCHO LOPEZ
VOCAL ANTONIO RIBERA LLORENS
VOCAL DAVID VILANOVA BENEDITO
VOCAL IVAN CALVO BELTRAN
VOCAL FRANCISCO JAVIER COLECHA GARCIA
VOCAL JOAN CRESPO PONS
VOCAL CRISTOBAL VENDRELL HERVAS
VOCAL RUBEN MORENO MESEGUER
VOCAL AARON MARTINEZ GRANELL
VOCAL NESTOR GASPAR PALOP
VOCAL OSCAR SALA ESCRIVA
VOCAL JORGE PIERA IRANZO
VOCAL ENRIQUE VICENTE SANCHO CABALLER
VOCAL MIGUEL ANGEL GOMEZ VENDRELL
VOCAL JONATHAN BERTOMEU FERRANDO
VOCAL ALEJANDRO LOPEZ MARQUES
VOCAL PEPE LLUNA UREÑA
VOCAL GUILLEM VELA PIQUERES
VOCAL MIGUEL ANGEL IBOR GARCIA
VOCAL JOSEP ARANDA MIRAGALL
VOCAL BRUNO COLECHA SARRIO
VOCAL MIGUEL ANGEL COLOMER CHAFER
VOCAL RAUL ARNAU CASTAÑER
VOCAL HUGO VAYA SIMEON
VOCAL PAU SERRANO CARRASCOSA
VOCAL ARNAU PIQUERES SALES
VOCAL ALVARO ORTELLS EGEA
VOCAL JUAN ANTONIO MOLLA CARBONELL
COMISSIÓ INFANTIL
CÀRREC NOM 1ER COGNOM   2ON COGNOM
PRESIDENT INFANTIL JOAN SANVENANCIO GARCIA
VOCAL EVAN ARRIBAS CARRASQUER
VOCAL MARC ALBUIXECH ALBEROLA
VOCAL RAUL LLORET RUBIO
VOCAL XIMO ALFORJA RIERA
VOCAL VICENT FERRI MATOSES
VOCAL ALEX ALBUIXECH ALBEROLA
VOCAL FERRAN PASTOR ALAPONT
VOCAL JORGE MARQUES CAMPILLO
VOCAL ERIC CUÑAT BUJEZ
VOCAL BRUNO SANCHO ROSELLO
VOCAL NICOLAS GALIANA ORQUIN
VOCAL DIEGO MARQUES CAMPILLO
VOCAL MARC MATOSES CASAUDOMECQ
VOCAL NICOLAS REDONDO CARRASQUER
VOCAL PAU CISCAR SANCHEZ
VOCAL JOSE JOAQUIN GARGIA CABELLO
VOCAL AITOR SANCHO JORGE
VOCAL ALEX ALCAIDE LLOPIS
VOCAL CARLES VENDRELL GOMEZ
VOCAL JOSE RAPOSO SOLAS
VOCAL ENZO RIBERA MOLLA
VOCAL HECTOR RUIZ BALDOVI
VOCAL LUCAS JUAN MOLERES
COMISSIÓ FEMENINA
CÀRREC NOM 1ER COGNOM   2ON COGNOM
FALLERA MAJOR RAQUEL COLECHA ARCE
VOCAL ALBA MARTI BLASCO
VOCAL SANDRA LLEDO PASTOR
VOCAL BEATRIZ CALVET ORTEGA
VOCAL NATALIA MARCO MARTINEZ
VOCAL MARIA CARMEN MARCO AGUILAR
VOCAL DELI RIERA DOMINGO
VOCAL NURIA REBULL DEL FRESNO
VOCAL MONICA CARRASQUER GARCIA
VOCAL NOELIA ROSELLO ORTELLS
VOCAL ELVIRA MARQUES AGUILAR
VOCAL NATALIA ORQUIN PASCUAL
VOCAL LAURA CARSI FERRER
VOCAL YOLANDA BUJEZ PEREZ
VOCAL PAULA RUBIO SANCHEZ
VOCAL RAQUEL MATOSES PEDROS
VOCAL SANDRA ROSELLO ESCRIVA
VOCAL ELENA LLINARES GUARDIOLA
VOCAL GEMA JUAN ORTELLS
VOCAL ELENA ROS ARTAL
VOCAL AMPARO CASAUDOMECQ VIEL
VOCAL ANGHARAT GARCIA FAYOS
VOCAL EVA MORALES UBEDA
VOCAL SOLEDAD SIGNES CORTS
VOCAL MONTSERRAT ROSELLO ORTELLS
VOCAL LAURA LEREU COLOMAR
VOCAL SILVIA UBEDA JIMENEZ
VOCAL ESTHER SOLAS ORTELLS
VOCAL ALBA OLLER FERNANDEZ
VOCAL MARINA VENDRELL HERVAS
VOCAL CRISTINA MARTI MAÑEZ
VOCAL NURIA MARTI MARTINEZ
VOCAL AYLEN RODRIGUEZ RODRIGUEZ
VOCAL ANNA LLUNA UREÑA
VOCAL CELIA GRAU VAZQUEZ
VOCAL MARIA OLLER FERNANDEZ
VOCAL ANGELA ROSTOLL MENDOZA
VOCAL CLAUDIA GRAU OLEGARIO
VOCAL ANA MARIA MOLLA CARBONELL
VOCAL PAULA ISABEL RICO BELTRAN
VOCAL NATHALI GIRALDO NIEVA
VOCAL AIHNOA COLECHA SARRIO
VOCAL ANGELA CLARI MARTINEZ
VOCAL ANDREA PIQUERES PIQUERES
VOCAL ADRIANA BOSCH VIZCAINO
VOCAL LAURA LALIGA SUELVES
VOCAL LOURDES MATOSES ALBEROLA
VOCAL MARIA CASTELLS SALVADOR
VOCAL RAQUEL ORTELLS PALOP
VOCAL ANGELS NAVAL FERRANDO
VOCAL CANDELA BELENGUER SALVADOR
VOCAL CLARA MARIA ALEGRE DEL HIERRO
VOCAL CLARA MARTI MAÑEZ
VOCAL NEREA CUÑAT BUJEZ
VOCAL ANGELA SARRIO VENDRELL
VOCAL CARMEN BEFERULL IRANZO
VOCAL LUCIA FOS CABRERA
VOCAL MARIA JIMENEZ HERVAS
VOCAL NEREA CRESPO SABATER
VOCAL RAQUEL PEIRO TIMONER
VOCAL RAQUEL BELENGUER SALVADOR
VOCAL LUCIA FERNANDEZ SIGNES
VOCAL PAULA VENTURA MARQUES
VOCAL LAURA BOSCH CARSI
VOCAL MARA ALFORJA RIERA
VOCAL SARA GRAS MATOSES
VOCAL NEREIDA ESCRIHUELA BORJA
VOCAL NATALIA COLOMER PEIRO
VOCAL LIDA PERIS GARCIA
VOCAL ANNA CISCAR SANCHEZ
VOCAL CLAUDIA SANVENANCIO GARCIA
VOCAL MARIA ORTELLS CRESPO
VOCAL MARTA LLOPIS GARCIA
VOCAL LEYRE FENOLLAR PASCUAL
VOCAL MARIA ANGELES EGEA LOPEZ
VOCAL MARIA JOSE PASCUAL SALES
VOCAL CARLA CASCALES EGUSQUIZA
CORT D’HONOR INFANTIL
CÀRREC NOM 1ER COGNOM   2ON COGNOM
VOCAL LIDIA PERIS GARCIA
VOCAL ANNA CISCAR SANCHEZ
VOCAL CLAUDIA SANVENANCIO GARCIA
VOCAL MARIA ORTELLS CRESPO
VOCAL MARTA LLOPIS GARCIA
VOCAL LEYRE FENOLLAR PASCUAL
VOCAL NEUS ALBELDA MARCO
VOCAL MARIA AUXILIADORA VENTURA MARQUES
VOCAL CLARA SORRENTINO CABEDO
VOCAL LAURA MATOSES ALBEROLA
VOCAL NATALIA MARQUES PASCUAL
VOCAL NEUS GRANELL MORALES
VOCAL LUCIA BENAVENT ROSELLO
VOCAL SOFIA CLEMENTE ORQUIN
VOCAL PATRICIA GONZALEZ ABELLAN
VOCAL CARLA GONZALEZ ROS
VOCAL SARA ALBELDA ROSELLO
VOCAL PAULA FERRI MATOSES
VOCAL CHLOE MORENO GARCIA
VOCAL NEREA SANCHO JORGE
VOCAL NOHA RAMIREZ JUAN
VOCAL PAULA MARCO MAFE
VOCAL RAQUEL RAPOSO SOLAS
VOCAL TRIANA BADIA GARCIA
VOCAL CARLOTA CHINCHILLA LLINARES
VOCAL BLANCA MATOSES CASAUDOMECH
VOCAL EFREN MORENO GARCIA
VOCAL MARTINA MIRAGALL SIGNES
VOCAL CLAUDIA ALBELDA ROSELLO
VOCAL LARA MARCO LEREU
VOCAL LOLA CHINCHILLA LLINARES
VOCAL VEGA CHINCHILLA LLINARES

 

FALLA CHE COLLONS

SUECA, 2020

LEMA: LA MAR.., DE COSES

AUTOR: RAFA BLAY.

 

Dalt

Un bon peixcaor

Té una bona canya,

I com té molt de valor,

A ningú ella enganya.

 

De vegades vol peixcar

Un bon i gran peix,

Creu que va triomfar,

Encara que ell no se creix.

 

  1. 1

Els peixcaors de la barca

Volen eixir a la mar,

I el mar massa els ataca,

No deixant-los guanyar.

 

Perí si be ells ho passen

No aconseguint ells res,

Tal volta mai canten,

Patint en un “tres i no res”.

 

  1. 2

La mar es massa salà

I reclama el que es d´ella,

I a més d’un destruirà,

Abans de fer-se vella.

 

El respecte a ella busquem

Doncs, el respecte s´ho mereix,

I sempre li trobarem,

Que sempre ella se creix.

 

  1. 3

Un caçador mira la mar

I se troba molt confundit,

No sap ell com va acabar,

O se pegarà un gran “esclafit”.

 

I amb titelles el dimoniet

Vol distraure al personal,

Però ell mai estarà quiet,

I no serà ell massa “cabal”.

 

  1. 4

 

El gat està molt present

Esperant que trau del mar,

I si el caçador no ho veu,

Molt mal ell va acabar.

 

Voldria dir a tots

Que la mar té el seu perill,

Ens pot ben “fotre” a tots,

Si perden tots el seu “fi”

 

I a la fi i a la postre

Si mai no se n’adonem,

Ens borem dalt d´un poste.

No sabent mai que fer.

 

FALLA INFANTIL CHE COLLONS

SUECA, 2020

LEMA: NIT DE MONSTRES

AUTOR: RAFA BLAY.

 

Una bruixa va volant

Amb la seua granera,

Ella, a tots va assustant,

Vol ser ella la primera.

 

De les torres dels vampirs

Acompanyen a la bruixa,

Ens volen a tots fretxir,

Dient-nos, si “plou, arruixa”.

 

I la carabassa estarà:

Anunciant el “hallowey”,

Estarà ella ben torrà,

O serà “carn o peix”.

 

El fantasma al Castell

També vol fer prou por,

Abans de fer-se vell,

El tiraran a ell al “pou”.

 

De verd mirem a “un”

No representa el que es,

Se converteix en “fum”,

Li pegarem un bon “reves”.

I quant menys te n´adones

Quedes més que sorprès,

I te tracten com a mones

O te peguen un bon “reves”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario

VIA DEL MATERAL

escut-falla-3

Salutació del President

 

Com diu el famós tango de Gardel  “veinte años no es nada”. I de veres que es així. Sembla que era ahir quan vaig tindre el gust de saludar a tota la gent que envolta a la Falla Via del Materal i ací estem altra vegada vint anys després.

Des  d’aquell any 2000 fins avui tots ens adonem de com ha canviat tot, sobre tot en el camp de la tecnologia, però si alguna cosa gairebé no ha canviat es la nostra tradicional festa josefina. Com marca la tradició els monuments son construïts manualment per autèntics artesans fallers. La indumentària cosida per modistes artesanalment, i fins i tot la pirotècnia es artesanal. En una època en que ens queixem que ja res es com abans, aquesta es la millor prova que tenim de com hem conservat una tradició tant bonica com es la FESTA FALLERA.

I per això des d’ací m’agradaria convidar a tot el nostre veïnat i amics a que vinguen a gaudir de la festa en companyia nostra, i agrair a tota la comissió l’esforç que fan per poder fer any rere any possible la festa més bonica del mon.

BONES FALLES A TOTES I A TOTS!!!!!

COMISSIÓ INFANTIL

VERCHER I TOLEDANO, JAZMIN
VERCHER I TOLEDANO, ANTONIO MANUEL
BORRÁS I GIL,DANIELA
LLOPIS I PÉREZ, ÁFRICA
BOULAAROUF I GIRBES, ZAIDA
BOULAAROUF I GIRBES, LEYLA
GISBERT I LLOPIS, XAVI
GISBERT I LLOPI, NADIA
LAMOLDA I TAMARIT, EDER
SANCHEZ I ÁLVAREZ, GARBIÑE
VÁZQUEZ I VENDRELL, MARC
VÁZQUEZ I VENDRELL, NORA
MOMPÓ I GARCÍA, ADAY
ROSELL I MOMPÓ NOAH
ROSELL I MOMPÓ IAN
CARDONA I SAEZ , DEREK
ALCAIDE I REQUENI, IAN
MESSEGUER I ALBEROLA, EFRÉN
GISBERT I LEFUNDES, GUILLERMO
GISBERT I LEFUNDES,KAILEENA
ÚBEDA I BOLUFER I GUERAU
NICOLÁS I HOUD, HUGO
NOCILÁS I HOUD,NATALIA
GOMÉZ I PÉREZ, AITANA
GÓMEZ I PÉREZ, LLUC
FUSTER I GUTIERREZ, LAIA
BONET I MOLLÁ, MARC
LENDINEZ I SENDRA , JOAN
IRANZO I GARCÍA, MARTINA
RIBES I MOMPÓ, PATRIK
CALDUCH I FERNANDEZ, LUCIA

COMISSIÓ MAJOR

PRESIDENT : MARTÍNEZ I TORTOSA, JUAN
VICE- PRESIDENT 1: SÁNCHEZ I OLEGARIO, SALVADOR
VICE- PRESIDENT 2:VÁZQUEZ I GARCÍA, LLORENÇ
VICE- PRESIDENTA 3:REQUENI I GARCÍA, ALÍCIA
VICE- PRESIDENTA 4:MOMPÓ I REBULL, IA
SECRETARIA :GIL I BADIA, ISBEL
VICE-SECRETARIA :COVES I GARCÍA, MARIAN
TESORERA: LLOPIS I ALBIACH , TANIA
COMPTADOR :VERCHER I UREÑA, ANTONIO
VICE-COMPTADOR:GISBERT I REPISO, JUAN JOSE
DEL. FESTEJOS :ÁLVAREZ I GORRIS, NOELIA
DEL. LOTERIES: VÁZQUEZ I GARCÍA, VICENTE SALVADOR
DEL. INFANTILS: PEDRALVA I SELLÉS, ANDREA
DEL. PLAYBACKS :PALOMINO I TOLEDANO, CELESTE
DEL. ACTV DIV: GISBERT I REPISO, SANDRA
DEL. ESPORTS : BORRÁS I HERNANDIS, DANIEL
DEL. CAU: ROSELL I CHORDÀ, HECTOR
DEL. JUNTA: MAURO I MARTÍNEZ, JOSÉ VICENTE
DEL. JUNTA: VERNIA I VIDAL, CANDIDO
ARXIVER :PEDRALVA I SELLÉS, PATRICIA
VOCAL: REQUENI I GARCÍA, ELISABETH
VOCAL: MESEGUER I MARÍ, DOLORES
VOCAL:FERRANDO I VENDRELL, IRENE
VOCAL:ALCAIDE I PIQUERAS, JUAN CARLOS
VOCAL:ÁLVAREZ I RODA, MARIA JULIA
VOCAL:LLOPIS I MÁS, CRISTOPHER
VOCAL:SENDRA I CARBONELL, MARIA
VOCAL:SANANDRES I MESEGUER, VANESSA
VOCAL: TOMÁS I PONS, ENRIQUE
VOCAL: GORRIS I PASCUAL, JUANI
VOCAL: MOMPÓ I REBULL, VAL

VOCAL: REPISO I MONTOYA, ISABEL
VOCAL: SORIANO I REYES, SERGIO
VOCAL: BOLUFER I VERCHER, ANA MARIA
VOCAL: PÉREZ I GÓMEZ, EVA MARIA
VOCAL: GISBERT I REPISO, ISABEL
VOCAL: TAMARIT I FERNÁNDEZ, SUSI
VOCAL: LAMOLDA I MARTÍNEZ, ISAAC
VOCAL:TAMARIT I FERNÁNDEZ, RAUL
VOCAL:NICOLÁS I CARBONELL, PILAR
VOCAL:HOUD I CHAIBANI, MOHAMED
VOCAL:NICOLÁS I CARBONELL, ANA MARIA
VOCAL:CANDEL I BOQUERA, FRANCISCO
VOCAL:MOMPÓ I REBULL, TEA
VOCAL:GARCÍA I CHRIF, NAÏMA
VOCAL:ESTRELLES I MAHIQUES, ELIZABETH
VOCAL:BOIX I MONCHO, GABRIEL
VOCAL:ARENES I FRANCO, ALTEA
VOCAL:PALACIOS I CORTES ,ELSA
VOCAL:GORRIS I ALVAREZ, PAU
VOCAL:TOLEDANO I PALOMINO, KARINA
VOCAL:CALDUCH I RIU , JUAN
VOCAL:ATANASOU I CHATAROU, ALEKS
VOCAL:DIEZ I HERNANDEZ, ALEJANDRO
VOCAL:RAMONAS I TOLEDANO, PAULIUS
VOCAL:MARTINEZ I GORRIS, MERITXELL

EXPLICACIÓ DE LA FALLA

UNA FALLA DE CINE

Els géneres cinematografics anem a tractar,
dia a dia els trovem
de la nostra vida formant part.

Abans la comédia,
sols al cinema hi era
a hores d’ara
varies vegades al dia pasem per ella

Esquerres i dretes,
indis i vaquers,
uns per altres
i tot per fer.

Les històries d’amor
sempre han existit
sinó mireu al congrés
amb les unions entre partits

Les pelicules de terror
tenen amants i detractors
com un nou partit polític
Us sona de algo VOX?

I no podia faltar
El génere mes sensual
on la visió masclista
sempre ha anat per davant.

 

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario

MERCAT

escut-mercat-copia

President:                       Abelardo Iborra i Perez

 Fallera Major:                 Ainhoa Meseguer i Berroy

 President Infantil:          Eugeni Sanchez i Llopis          

 Fallera Major Infantil:    Carmen Ocaña i Sanz    

      

 

Llistat Fallers llibret colectiu 2020

Junta                                                                   Càrrec

Abelardo Iborra i Perez PRESIDENT
Alain Ferrer i Rubio Vice-President 1
Gregorio David Naval i Nadal Vice-President 2
Josep Meseguer i Badia Vice-President 3
Hector Martinez i Lledo Vice-President 4
Antonio Benedito i Escriva Secretari
Jose Luis Sales i Ibañez Vicesecretari
Lucia Cebolla i Garcia

Virginia Galiana i Llopis

Tresorera

Vicetresorera

David Ferrer i Palop Comptador
Juan Jose Tomas i Gonzalez Vice-Comtador
Alba Guarinos i Ferrer Delegada de Festejos
Jaume Naval i Miralles

Maria Jose Miralles i Almiñana

Delegat de Festejos

Delegada de Loteries

Pablo Blasco i Cotaina Vicedelegat de Loteries
Lucia Iborra i Cebolla Delegada d`Infantils
Pancracio Piera i Peiro Delegat d´Infantils
Juan Blasco i Rosello Delegat Activitats Diverses
Ricardo Nacher i Alemany Delegat de Barra
Francisco Tatay i Talens Delegat de Barra
Inmaculada Fletes i Vendrell Delegada JLF
Emilia Gomar i Perez Delegada JLF
Antonio A. Garcia i Clari Bibl. Arxiver
Juan Luis Chanques i Sanz Delegat de Casal
David Cardo i Soria Delegat de Casal
Jose Cabrera i Moncho Delegat de Xarangues
Jose M. Castillo i Crespo Delegat d´Esports
Sandro Quiles i Lena Delegat d´Esports
Jose Ricardo Palacios i Marti Delegat de Compres
Maria Amparo Matoses i Miralles Delegada de Protocol
Paula Escriva i Anton Delegada de Protocol
Tamara Sales i Sales Delegada de Play-backs
Nuria Andres i Horcajada Delegada de Play-backs
 
 

Comissió Major

 

 
Jose Asensi i Pedralva  
Juan Andres Chanques i Arlandis  
Juan Luis Fletes i Vendrell  
Andres Meseguer i Palacios  
Jose Campos i Gomar  
Vicente Claudio Matoses i Baldovi  
Daniel Vendrell i Gomez  
Anibal Chanques i Arlandis  
Alfredo Claros i Serrano  
Juan Jose Colomar i Casanova  
Juan Antonio Tomas i Mateo  
Esteban Piera i Nacher  
Jose Antonio Aguilar i Sancho  
Julio Serra i Casanova  
Joan Salvador Carcel i Carlos  
Jose Sifre i Collado  
Jose Cardo i Vidagany  
Jose Ribera i Molina  
Juan Bautista Coves i Ferrando  
Daniel Vercher i Ibañez  
Rafael Soler i Rodriguez  
Ricardo Blanch i Tornero  
Vicente Matoses i Miralles  
Jose Castells i Boix  
 J. Samuel Grau i Casanova  
Javier Barber i Osca  
Fernando Viñoles i Climent  
Luis Rosado i Fayos  
Federico Marco i Bru  
Samuel Grau i Parrell  
Jose Antonio Aguilar i Viñoles  
Andres Pons i Grau  
Luis Vicente Cotaina i Bernardo  
Jose Soler i Llorca  
Antonio Tur i Espi  
Jesus Visquert i Gras  
Josep S. Burguera i Campos  
Jesus Benedito i Mateo  
Luis Ramon i Puchades  
Daniel Rosello i Ruiz  
Jose Salvador Escriva i Sanz  
Jorge Rosello i Ortiz  
Mariano Rubio i Naz  
Salvador Ripoll i Alemany  
Vicente Joaquin Merino i Herrero  
Fernando Marco i Gomar  
Israel Corts i Regadera  
Juan Torres i Santamaria  
Jose Luis Sales i Miragall  
Oscar Garcia i Tomas  
Juan Manuel Celda i Escriva  
Alfredo Lleti  i Escriva  
Lot Vidagany i Pons  
David Marco i Gomar  
Ricardo A. Benedito i Escriva  
Kelian Maravilla i Carbonell  
Ricardo Palacios i Salvador  
Fernando Matoses i Sapiña  
Jorge Jose Garcia i Gonzalez  
Josuha Badia i Gomez  
Jose Francisco Rico i Ortells  
Salvador Celda i Malonda  
Martin Rosello i Latorre  
David Sanchez i Requena  
Jose Alberto Rubio i Iborra  
Raul Sales i Marti  
Andreu Merino i Ferragud  
Javier Romero i Badia  
Joan Puig i Peiro  
Pablo Ferri i Serra  
Salvador Osca i Montons  
Raul Ribera i Palop  
Jose V. Garcia i Boix  
Miquel Carcel i Beltran  
David Castillo i Crespo  
Alberto Colecha i Lledo  
Josep Vicent Badia i Vives  
Daniel Pascual i Peret  
Joan Antoni Ribera i Muñoz  
Juan Carlos Sahuquillo i Garcia  
Carlos Manuel Camilleri i Lledo  
Jose L. Eslava i Diaz  
Jose Rosello i Ortiz  
Alejandro Sales i Beltran  
Erik March i Cardo  
Josep Segui i Biendicho  
Jesus V. Gonzalez i Ballester  
Alex Llorens i Asante  
Raul Ferrando i Andres  
Antonio Caselles i Gascon  
Pepe Carrasquer i Ramo  
Segismundo Canto i Chaques  
Raul Nacher i Alemany  
Pablo Selfa i Sanfelix  
Enric Carcel i Beltran  
Enzo Fariña i Valverde  
Oscar Beltran i Palacios  
Alain Ferrer i Carrasco  
Alejandro Liberos i Mascarell  
Alvaro Colomar i Matoses  
Joan Gil i Camilleri  
Arnau Iborra i Cebolla  
Kike Llopis i Llinares  
Carles Gonzalez i Carbonell  
Carlos Badenes i Signes  
Antonio Beltran i Fos  
Damian Ferrando i Andres  
Juan Manuel Garcia i Domingo  
Sergi Mañez i Perez  
Daniel Ribera i Corbera  
Sergio Santamaria i Leon  
Jose F. Gonzalez i Muñoz  
Marc Sales Granell i Beltran  
Santiago Santamatilde i Badenes  
Guillermo Ingles i Andres  
Josep Romans i Porta  
Alberto Lominchar i Solano  
Hugo Martinez i Llinares  
Arnau Llopis i Llinares  
Miguel Solves i Monsalvez  
Alberto Carpano i Atienza  
Diego Prima i Suarez  
Marti Redondo i Alapont

Carlos Castillo Crespo

 

Fallera Major

 

Ainhoa Meseguer i Berroy

 

Cort Major

 
Yolanda Segui i Beltran  
Lucia Isabel Sanz i Moreno  
Inmaculada Segui i Beltran  
Gemma Ros i Matoses  
Estefania Cardo i Soria  
Maria Jose Viñoles i Marti  
Maria Dolores Porta i Astruells  
Maria Elena Badia i Nacher  
Josefa Redondo i Martinez  
Vicenta Barrantes i Viadel  
Concepcion Sanchez i Ros  
Ana Silvia Viñoles i Marti  
Maria Elena Serrano i Roig  
Rosa Maria Latorre i Franco  
Maria Angeles Matoses i Miralles  
Angeles Espasa i Vidallach  
Asuncion Garcia i Llopis  
Javiera Beltran i Cuevas  
Maria Dolores Rubio i Llacer  
Maria Isabel Fletes i Vendrell  
Maria Antonia Torremocha i Pascual  
Estela Monton i Grau  
Maria Rosado i Fayos  
Marta Cortes i Pellicer  
Maria Dolores Casanova i Redondo  
Lucia Barrantes i Viadel  
Milagros Rubio i Viel  
Maria Rosario Cotaina i Muñoz  
Rosa Franco i Ciscar  
Monica Grau i Mascarell  
Maria Gomez i Miralles  
Clara Alicia Fariña i Almor  
M. Isabel Casanova i Fletes  
Monserrat Andres i Lleti  
Cristina Blasco i Cotaina  
Aida Cardo i Vidagany  
Juana Blasco i Rosello  
Maria Campos i Crespo  
Clara Casanova i Fletes  
Eva Maria Breco i Blasco  
Esther Fletes i Mafe  
Raquel Hervas i Gonzalez  
Neus Sanchez i Garcia  
Adriana Tomas i Gonzalez  
Vicenta Maria Claros i Barrantes  
Monserrat Beltran i Fos  
Lourdes Cebolla i Galiana  
Silvia Llorens i Ferri  
Silvia Martinez i Ballesteros  
Inmaculada Meseguer i Sanchez  
Elena Benedito i Vera  
Patricia Gomar i Torres  
Natalia Palacios i Clari  
Sonia Berenguer i Garcia  
Sandra Gonzalez i Muñoz  
Maria Vicenta Rico i Ortega  
Deseada Garcia i Vernia  
Maria Del Mar i Perez Martinez  
Maria Sagrario Vicente i Sanjose  
Maria Lledo i Cuquerella  
Vanesa Modesto i Ferrando  
Rosana Mulet i Sorrentino  
Elena Piera i Pellicer  
Maria Isabel Oller i Coll  
Esther Dalmau i Forquet  
Myryam Beltran i Monton  
Teresa Bosque i Lopez  
Begoña Ferragud i Damia  
Jessica Aguilar i Viñoles  
Seila Soriano i Miralles  
Angela Sifre i Garcia  
Sara Benedito i Redondo  
Aida Beltran i Santamaria  
Ana Maria Castells i Viñoles  
Sandra Ferrando i Garcia  
Alina Martinez i Vidal  
Maria Del Carmen i Sales Gras  
Marta Berroy i Bosque  
Carolina Morales i Rostoll  
Maria Consuelo Ribes i Sanz  
Maria Jose Ahullo i Alarte  
Vicenta Maria Selles i Soler  
Aida Fuset i Fuset  
Elena Gomar i Torres  
Maria Isabel Beltran i Bolufer  
Sandra Llopis i Andres  
Cristina Tornero i Roda  
Maria Osuna i Climent  
Yolanda Lopez i Melgoso  
Irene Serrano i Signes  
Maria Teresa Galan i Garzon  
Pilar Colecha i Benito  
Monica Almela i Sendra  
Maria Rosa Sanchez i Garcia  
Maria Eva Muñoz i Asuncion  
Maria Gallardo i Primo  
Ruth Garrigos i Mafe  
Silvia Garcia i Tamarit  
Francisca Carrasco i Sagredo  
Maria Sales Gonzalez i Lledo  
Isabel Martinez i Muñoz  
Lucia Piera i Barrantes  
Sandra Alarcon i Fos  
Cristina Marques i Gonzalez  
Emma Paris i Baez  
Angela Beltran i Lledo  
Idoia Fos i Mafe  
Carla Marti i Egea  
Gemma Gramache i Pedros  
Laura Fos i Alfonso  
Laia Bonet i Lleti  
Laura Mulet i Beltran  
Sonia Rubio i Iborra  
Aroha Llacer i Biendicho  
Mari Carmen Vivo i Muñoz  
Maria De Sales i Tatay Talens  
Rebeca Aguilar i Viñoles  
Neus Castells i Viñoles  
Monica Celda i Gomez  
Gema Marco i Gomar  
Rebeca Tarazona i Lloria  
Susana Escriva i Llinares  
Ana Meseguer i Sanjuan  
Maria Ibiza i Beltran  
Andrea Nacher i Martinez  
Maria Ribera i Sanz  
Berta Pedros i Vidal  
Alba Peiro i Manclus  
Noelia Serrano i Roig  
Cristina Clar i Bono  
Noelia Sanandres i Meseguer  
Aida Marco i Marti  
Alba Tornero i Cabedo  
Lara Segui i Crespo  
Paula Viñoles i Ros  
Marina Domingo i Ortells  
Ana Marti i Segui  
Ana Rosello i Selles  
Andrea Rubio i Lopez  
Jennifer Galan i Gonzalez  
Carolina Valverde i Casanova  
Clara Nieva i Meseguer  
Alicia Beltran i Claver  
Maria Jose Marí i Gonzalez  
Marta Garcia i Garcia  
Elena Gonzalez i Lavernia  
Sarai Perez i Gonzalez  
Maria Vercher i Segui  
Andrea Aguilar i Benet  
Mar-Muntanya Leon i Fuster  
Marta Miralles i Gomez  
Eva Galan i Muñoz  
Mar Segui i Biendicho  
Itziar Galan i Gonzalez  
Maria Mafe i Flors  
Alba Peiro i Gonzalez  
Sara Ferrando i Garcia  
Marta Claver i Colomer  
Angela Guillem i Vernia  
Aurea March i Navarro  
Esther Alonso i España  
Miriam Alonso i España  
Ana Franqueza i Martorell  
Nieves Merino i Bou  
Marta Llorca i Viel  
Ana Garcera i Muñoz  
Mar Merino i Ferragud  
Belen Fos i Guarinos  
Sara Cebolla i Espanya  
Irene Albiach i Valero  
Katia Serrano i Guillem  
Eva Sanz i Ferrando  
Rosa Garcia i Piera  
Alba Andreu i Calzado  
Andrea Colomar i Pedros  
Mireia Rosello i Almela  
Sara Palacios i Sevillano  
Nuria Fernandez Del Moral i Romeu  
Belen Eslava i Lledo  
Esther Carlos i Soler  
Judith Marti i Hermida  
Carla Martorell i Martorell  
M.Rosario Siurana i Alcoy  
Candela Romero i Sorrentino  
Aitana Alarte i Rosello  
Mª Teresa Fuster i Baron  
Edel Gonzalez i Ferri  
Maria Cabrera i Camilleri  
Anna Ibañez i Cardo  
Berta De Sales Lopez i Vazquez  
Angela Palacios i Ortells  
Sheila Torres i Escriva  
Andrea Valverde i Calatayud  
Mireia Andreu i Calzado  
Lara Archer i Ciscar  
Claudia Guillem i Vernia  
Marta Ballester i Palacios  
Alba Berenguer i Gonzalez  
Milena Falco i Nadal  
Maria Franco i Llopis  
Naira Perez i Gonzalez  
Marta Pons i Cuevas  
Laia Empar Rosalen i Moreno  
Marta Vendrell i Segui  
Luisa Garcia i Vidal  
Teresa Osca i Vila  
Blanca Jimenez i Vera  
Celia Lendinar i Moll  
Gemma Leon i Fuster  
Laura Carbonell i Granell  
Maria Antonia Liberos i Mascarell  
Miriam Franco i Matoses  
Andrea Asensi i Estrelles  
Vanessa Santamaria i Leon  
Maria  Bonito i Tamarit  
Paula Vendrell i Torremocha  
Nerea Castello i Burguera  
Noa Fariña i Valverde  
Rosa Del Amor i Pozo  
Africa March i Cardo  
Andrea Ruiz i Cerrillo  
Paula Gonzalez i Serrano  
Claudia Vidal-Ortells i Martorell  
Maria Lleti i Fos  
Maria Viñoles i Ventura  
Leire Solves i Monsalvez  
 

 

Comissió Infantil

 
Borja Colomar i Matoses  
Carlos Matoses i Monton  
Aaron Visquert i Ahullo  
Ferran  Barber i Hervas  
Guillem Fletes i Conesa  
Hugo Tur i Mulet  
Sergi Piera i Cortes  
Josep Lloret i Escriva  
Javier Matoses i Monton  
Ignacio Colomar i Matoses  
Bruno Blanch i Serra  
Mario Blanch i Serra  
Nacho Garcia i Latorre  
Eloy Sanz i Fariña  
Pau Torres i Escriva  
Alejandro Vidal-Ortells i Martorell  
Amanel Mafe i Flors  
Adrian Jimenez i Llopis  
Mauro Coves i Martinez  
Oriol Segui i Sanchez  
Marti Grau i Llorens  
Xavi Rico i Siurana  
Pepe Morales i Grau  
Alvaro Viel i Grau  
Tiago Chanques i Martinez  
Alex Rubio i Peiro  
Marc Lleti i Fos  
Ivan Sendra i Benedito  
Adria Beltran i Mulet  
Marc Rosello i Albiach  
Oliver Caselles i Gonzalez  
Arnau Figueras i Soriano  
Martin Cardo i Collado  
Xavi Bou i Benedito  
Cesc Tatay i Llacer  
Gorka Tornero i Vivo  
Enrique Corts i Cervero  
Carles Sanchez i Modesto  
Josep Carrasquer i Martinez  
Alvaro Garcia i Garcia  
Alex Chiva i Peiro  
Arnau Sisternes i Garcia  
Gabriel Ripoll i Rico  
Tomas Vendrell i Almor  
Alberto Rubio i Serrano  
Tristan Boix i Gomar  
Adria Sanchez i Modesto  
Pau Carrasquer i Martinez  
Erick Garcia i Breco  
Rafa Garcera i Hurtado  
Oscar Perez i Blaco  
Alejandro Rodriguez i Del Amor  
Alex Sansaloni i Belluis  
Lot Vidagany i Fuset  
Jose Corts i Cervero  
Gabriel Bono i Gaphrindashvili  
Izan Gonzalez  i Pastor

 

Fallera Major Infantil

 

Carmen Ocaña i Sanz

 

Cort Infantil

 

Irene Garcia i Latorre

 
Mara Fletes i Conesa  
Nerea Sales i Sales  
Laia Beltran i Palacios  
Mireia Cardo i Chirivella  
Aitana Rico i Siurana  
Emma Martinez i Fletes  
Adriana Sanz i Fariña  
Clara Eslava i Lledo  
Clara Puig i Matoses  
Maria Puig i Matoses  
Nuria Piera i Cortes  
Lidia Ciurana i Casanova  
Lola Crespo i Fos  
Sara Cabrera i Camilleri  
Ainhoa Cortes i Palacios  
Laia Martinez i Fletes  
Roser Segui i Sanchez  
Alba Alos i Sancho  
Africa Escriva i Perez  
Carla Ciurana i Casanova  
Berta Badia i Gomez  
Arantxa Tur i Mulet  
Elena Morales i Grau  
Sonia Lopez i Saez  
Gemma Sancho i Pedros  
Nuria Megia i Merino  
Martina Chanques i Martinez  
Vega Matoses i Claros  
Alba Megia i Merino  
Maria Villalva i Meseguer  
Isabel Navarro i Campos  
Valeria Tur i Mulet  
Leire Maset i Casanova  
Marina Badia i Gomez  
Laia Beltran i Mulet  
Lara Barber i Hervas  
Maria Garcia i Carrasquer  
Ainhoa Peris i Ripoll  
Laia Soler i Vinyoles  
Lucia Lazaro i Siurana  
Cloe Soler i Vinyoles  
Nieves Megia i Merino  
Angelina Vendrell i Martorell  
Lluna Soler i Vinyoles  
Laia Colecha i Puig  
Sandra Cortes i Palacios  
Elisa Valera i Campos  
Julia Colecha i Puig  
Esther Sancho i Pedros  
Natalia Vidagany i Nadal  
Nela Castillo i Salas  
Sandra Coves i Martinez  
Paula Cardo i Chirivella  
Lucia Lleti i Piera  
Samanta Ferri i Garcia  
Lua Meseguer i Fos  
Martina Vidal i Nadal  
Aitana Grau i Llorens  
Valeria Rosello i Morales  
Irene Rubio i Serrano  
Roser Andreu i Gomar  
Paula Meseguer i Pastor  
Marina Meseguer i Pastor  
Irene Casado i Naz  
Aida Ferri i Cardo  
Abril Matoses i Claros  
Angela Garcia i Garcia  
Angela Liberos i Colecha  
Alejandra Marco i Tarazona  
Alejandra Bono i Gaphrindashvili  

FALLA DEL MERCAT 2020

 

 

EXPLICACIÓ FALLA GRAN:

El monument representa la civilització Egipcia, amb alguns punts similars a la nostra societat. Estem vivint uns temps on el poder està molt demandat, l’afany per tenir i aparentar va a més…fa una societat cada vegada més consumista. Aço ve representat en el Faraó, que és qui tenia el poder. El seu nivell adquisitiu se deixava veure en els monuments funeraris, amb decoracions riques i de gran bellesa. Paper important el que tenia la dona, puix moltes vegades era considerada pel Faraó per a prendre decissions.

 

 

 

EXPLICACIÓ FALLA INFANTIL  

Desde la torre del Castell s’anuncia una gran festa! Tots els xiquets acudirán per a escoltar molts contes que seran…desencantats? Se convertirà la granota en un bell príncep? Conseguirà el flautista endur-se totes les rates? Guanyarà el guerrer l’amor esperat? Podrá ocupar el seu tro la princessa? Deixem als xiquets imaginar i que cadascú pense com acabaran els contes , dons tal vegada tinguen mes a vore amb la realitat.

 

 

  

Imagen | Publicado el por | Deja un comentario